Gå till innehåll
Vaxholms Tennisklubb
Vaxholms Tennisklubb

SistaMinuten-bokning för juniorer

För oss på Vaxholms Tennisklubb är juniorerna viktiga - oavsett om du har en plats på ordinarie träning eller om du hänger med en kompis eller förälder för att spela. För att göra tennisen mer tillgänglig för dig som junior utan att det ska kosta för mycket erbjuder vi SistaMinuten-bokningar av strötider till reducerat pris.

Det betyder att du som junior kan boka strötider för halva priset d v s 99 kr/timme dagtid och 149 kr/timme på kvällar och helger. SistaMinuten-tiderna släpps 59 minuter innan spelstart, så du kan alltså inte boka upp tider långt i förväg utan gör det ca 1 timme innan spel.

Erbjudandet på halva priset gäller även för grusbanan, samt tennishallens sommarpriser!

Som junior räknas du till och med 18 års ålder, och du behöver ha ett medlemskap i klubben. För att priset ska gälla måste det vara en junior som bokar tiden och som är med och spelar, men det är naturligtvis ok om en förälder eller annan senior är med och spelar också.

Publicerad: 2026-05-21

Senast uppdaterad: 2026-05-21

Författare: Anna Glanmark

Besöksadress

Petersbergsvägen 3
185 22 Vaxholm


Postadress

Campusgränd 7
185 34 Vaxholm


Föreningsinformation

Organisationsnr 816400-3017
Bankgiro 5745-8036